مشاوره برندینگ و طراحی کمپین های تبلیغاتی

 • تاریخ انتشار

  22 خرداد ، 1402

 • دسته بندی برندینگ

هدف از راه اندازی هر کسب و کاری افزایش درآمد و جذب مشتری می باشد. برای انجام این کار ابتدا باید برندسازی به شکلی درست و حرفه ای صورت بگیرد. برندینگ جز جدانشدنی هر کسب و کاری است. از آنجایی که برخی از کسب و کارها به این بخش مهم نمی ‌پردازند می تواند وجه تمایز شما با دیگر رقبای فعال در بازار باشد. اما اغلب صاحبان کسب و کار با اصول برندینگ آشنا نمی باشند و نمی دانند چطور می توانند برند خود را مدیریت کنند تا جایگاه خود را در بازار به دست آورند. در چنین مواردی کمک گرفتن از مشاوره برندینگ می ‌تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند. برندینگ برای کسب و کار های موفق بسیار اهمیت دارد. پس بهتر است که این کار را به یک مجموعه حرفه ای بسپارید.

 

شما میتوانید برای مشاوره رایگان در زمینه طرحی لوگو و برندینگ با شماره های 09141478670 و 04433371731 تماس بگیرید.

 

 

مشاوره-برندینگ

 

مشاوره برندینگ

مشاوره برندینگ به هر کسب و کار و سازمانی کمک فکری و عملی می کند تا آن سازمان بتواند با استفاده از منابع محدود خود به یک استراتژی مدون جهت ایجاد برند دست یابد. بنابراین مشاوران برندسازی با تجزیه و تحلیل و استفاده از روش های مختلف سعی بر فروش بیشتر محصولات هر کسب و کاری دارند. هر مشاور برندینگ باید با استفاده از تجزیه و تحلیل نام تجاری، تجزیه و تحلیل بازار و همچنین دیجیتال مارکتینگ به توسعه سازمان ها و کسب و کارها بپردازند. با ما همراه باشید تا در ادامه شما را با وظایف یک مشاور برندینگ خوب نیز آشنا کنیم.

وظایف مشاور برندینگ چیست؟

برای آنکه بتوانید با استفاده از خدمات مشاوره برندینگ برای کسب و کار و سازمان خود به خوبی برندسازی کنید، باید ابتدا با وظایف مشاور برندینگ آشنا باشید تا بتوانید شاخص مناسبی را برای انجام این کار انتخاب کنید. از جمله وظایف یک مشاور برندینگ خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

درک ماهیت و هدف سازمان و کسب و کار

برای اینکه یک مشاور بتواند بهترین مشاوره برندینگ را ارائه کند ابتدا باید با هدف آن سازمان آشنا باشد. برای آشنایی با این هدف نیز باید جلسات مختلف و گروه های بحث و گفت و گو با اعضای اصلی مدیریت و دپارتمان برگزار شود. در طی این جلسات باید ارزش برند و توانایی های آن، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت و پیشنهادهای ویژه جهت فروش توسط مشاور برندینگ شناسایی و یادداشت شود.

تجریه و تحلیل مشکلات و تنگناهای کسب و کار

همانطور که می دانید در صورت وجود مشکلات و تنگناها یک برند نمی تواند به اهداف خود برسد و ارزش بالایی در بازار نخواهد داشت. بنابراین یکی از مهمترین وظایف مشاور برندینگ تجزیه و تحلیل این مشکلات و ایجاد یک استراتژی مناسب برای رفع آن ها است.

شناسایی نیازها و احساسات مصرف کننده

هدف اصلی برندسازی، آشنا کردن مصرف کننده با کیفیت خدمات و محصولات یک کسب و کار است. بنابراین در مشاوره برندینگ باید نیازها و احساسات مصرف کنندگان شناسایی شده و بر طبق آن به ارائه خدمات و محصولات پرداخت. در این صورت برنامه ریزی موثرتری برای بازاریابی و تبلیغات صورت می گیرد و میزان درآمد سازمان ها و کسب و کارها نیز افزایش می یابد.

تحقیق در مورد رقیبان

یکی دیگر از مهمترین وظایف مشاور برندینگ تحقیق در مورد ابزارهای تبلیغاتی، روش های بازاریابی و بالا بردن ارزش برند رقیبان است. در این صورت می تواند روش های بهتری را برای برتری یافتن نسبت به رقبا پیدا کند.

استفاده از تجربه خدمات بعد از فروش

ایجاد یک سرویس پشتیبانی و استفاده از تجربه خدمات بعد از فروش یکی دیگر از از مهمترین وظایف مشاور برندینگ است. در این صورت با رفع مشکلات قبلی می توان مشتریان را به مصرف‌کنندگان همیشگی تبدیل کرد و در نتیجه ارزش برند را تا حد بسیار زیادی بالا برد.

از دیگر وظایف مشاوران در ارائه مشاوره برندینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بررسی روند کاری کارمندان سازمان و رفع مشکلات موجود در آن جهت رسیدن به هدف
 2. بررسی بازارهای داخلی و خارجی
 3. استفاده از ایده های خلاقانه و جدید برای ایجاد خاطر مثبت در ذهن مشتریان

مشاوره برندینگ

بهترین شرکت برندینگ

در حال حاضر شرکت های مختلفی به ارائه خدمات مشاوره برندینگ می پردازند. از این رو انتخاب بهترین شرکت برندینگ ممکن است برای صاحبان کسب و کار کمی سخت باشد. به همین دلیل بهتر است پیش از هر اقدامی با معیارهای انتخاب بهترین شرکت برندینگ آشنا باشند. در ادامه برخی از این معیارها را به شما معرفی کرده ایم:

 1. شرکت برندینگ انتخاب شده باید قدمت بالایی در اجرای فعالیت های تبلیغاتی داشته باشد. یعنی توان حفظ و پابرجا ماندن کانون تبلیغاتی برای مدت طولانی را داشته باشد.
 2. همکاری با مشتریان و برندهای مشهور نیز نشان دهنده میزان موفقیت شرکت های برندینگ در ارائه خدماتشان می باشد.
 3. مهمترین ویژگی که یک آژانس و شرکت برندینگ باید داشته باشد وجود تیم خلاق می باشد. زیرا تیمی که بتواند خلاقانه ترین محتوا را برای مشتریان تولید کند مسیر موفق تری را در در برندسازی طی می کند.
 4. برخی از آژانس های برندینگ از نیروها و فضای مخصوصی برای تولید محتوای تبلیغاتی استفاده می کنند که کمک بسیار زیادی به برندسازی می کند. بنابراین در هنگام انتخاب بهترین شرکت برندینگ توجه داشته باشید که از یک استودیو تبلیغاتی و افراد متخصص برای تولید محتوا استفاده کنند.

خدمات برندینگ

در طی فرایند برندسازی خدمات مختلفی ارائه می شود. از جمله این خدمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. انتخاب نام مناسب بر اساس استراتژی های سازمان
 2. ایجاد هویت بصری برند و طراحی لوگو مناسب
 3. برنامه ریزی و ایجاد یک استراتژی مناسب جهت رسیدن به اهداف سازمان
 4. تولید محتوای ارزشمند با استفاده از روش های مناسب جهت ارتقاء برند
 5. استفاده از روش های تبلیغاتی برای برتری یافتن نسبت به رقبا
 6. ارائه مشاوره های بازاریابی مبتنی بر اهداف سازمان و کسب و کار

کمپین های برندینگ

 

مشاوره-برندینگ

 

پس از آنکه با مشاوره برندینگ آشنا شدید، بهتر است با کمپین های برندینگ و خدمات ارائه شده در آن ها نیز آشنا باشید. کمپین برندینگ در واقع به تمام اعمالی گفته می شود که با استفاده از آن ها بتوان به کسب و کارها در ساخت یک برند از گام اول تا آخر کمک کرد. بنابراین صرف داشتن یک لوگو یا نام تجاری به معنای برندسازی نیست. در این فرآیند باید از افراد متخصص برای طراحی و تدوین هویت بصری، تولید آگهی، طراحی وب سایت، تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی و همچنین ارائه خدمات بازاریابی دیجیتالی استفاده کرد. اطمینان داشته باشید که برندسازی توسط یک کمپین اعتبار سازمان و کسب و کار شما را در بازار بالا خواهد برد و میزان درآمد و مشتریان شما با مرور زمان تا حد بسیاری زیادی بالا بیشتر خواهد شد.

طراحی کمپین برندینگ

طراحی این کمپین ها نیازمند دانش و تخصص بسیار بالایی می باشد. زیرا انتقال پیام های نامشخص و متناقض به مشتریان از اعتبار هر کسب و کاری می کاهد و مشتریان را نسبت به آن بی اعتماد می سازد. بنابراین توصیه می کنیم برای استفاده از خدمات مشاوره برندینگ و طراحی کمپین های تبلیغاتی از افراد باتجربه و آگاه در این زمینه کمک بگیرید. در غیر اینصورت ممکن است زمان و هزینه ای که صرف کرده اید را از دست داده و خسارت های جبران ناپذیری را متحمل شوید.

 

مشاوره تبلیغاتی

مشاوره تبلیغاتی یکی از نکاتی است که این روزها تمامی کسب و کارها به آن نیاز دارند. به همین دلیل نیز باید بدانید که چگونه می توانید مشاوره های تبلیغاتی را اجرا کنید تا به بهترین نتایج در این زمینه دست پیدا کند. در ادامه توضیحات بیشتری را در خصوص این موضوع ارائه کرده ایم.

مشاوره تبلیغاتی و برند سازی

در این بخش به بررسی ارتباط به مشاوره تبلیغاتی و برند سازی می پردازیم. این دو عامل برای رشد و موفقیت یک کسب و کار بسیار اهمیت دارند. ابتدا به معرفی و مولفه های مهم در بخش تبلیغات پرداخته و سپس به سراغ برند سازی می رویم.

 

حوزه تبلیغات

شناخت مخاطب

ابتدا باید مخاطبان هدف خود را به خوبی شناخته و مشخص کنید. این کار شامل مشخص کردن نیازها، علایق و مسائل آن‌ ها می ‌شود.

استفاده از رسانه ‌های متنوع

تبلیغات می‌ توانند به صورت تلویزیونی، رادیویی، مجلات و روزنامه ‌ها، تبلیغات آنلاین، شبکه ‌های اجتماعی و... انجام شوند. برنامه ‌ریزی دقیق و استفاده از رسانه‌ های مناسب با توجه به مخاطبان هدف شما مهم است.

ارزیابی و بهینه ‌سازی

بعد از انجام تبلیغات، حتما نتایج را ارزیابی کنید. ببینید کدام استراتژی‌ ها موثرتر بوده ‌اند و در صورت لزوم تغییرات لازم را در برنامه‌ های تبلیغاتی انجام دهید.

 

حوزه برند سازی

ارزش ‌ها و هویت برند

تعیین ارزش‌ ها، هویت و شناختن مخاطبانی که با آن‌ ها می ‌خواهید ارتباط برقرار کنید از مهم ‌ترین مراحل برند سازی است.

لوگو و انتخاب نام

یک لوگو قوی و یک نام منحصر به فرد و جالب برای برند شما اهمیت بسیار زیادی دارد. این عناصر می ‌توانند به شناخته شدن و یادآوری برند شما کمک کنند.

ارتباط با مخاطبان

سعی کنید ارتباط قوی با مخاطبان خود برقرار کنید. این کار شامل ارتباطات مناسب در شبکه‌ های اجتماعی، وب ‌سایت‌ ها، ایمیل‌ ها و مطبوعات است.

تجربه مشتری

تجربه مشتری موثر در ایجاد اعتماد به برند و جلب مشتریان جدید تأثیر گذار است. تمرکز بر خدمات مشتریان و ارائه تجربه‌ های مثبت می‌ تواند برند شما را قوی ‌تر کند.

مانیتورینگ برند

همواره برند خود را مانیتور کنید و بازخورد مشتریان را جدی بگیرید. این  موضوع کمک می‌ کند تا همیشه در جهت رشد و بهبود برند پیش بروید.

همچنین، برای تبلیغات موفق و برند سازی، ممکن است نیاز به کمک یک تیم تخصصی داشته باشید که به مدیریت تبلیغات و برند سازی مسلط باشد. این تیم می‌ تواند با تجربه‌ های خود به شما کمک کند تا استراتژی ‌های موثرتری را در اجرای تبلیغات و ساخت برند برای کسب و کار خود اعمال کنید.

متخصص تبلیغات در فضای مجازی

 

مشاوره-برندینگ

 

یک متخصص تبلیغات در فضای مجازی یا همان "تبلیغات دیجیتال" فردی است که به طراحی، مدیریت و بهینه ‌سازی تبلیغات آنلاین و کمپین ‌های تبلیغاتی در وب‌ سایت ها، شبکه‌ های اجتماعی، موتورهای جستجو و دیگر کانال ‌های دیجیتال می پردازد. وظایف یک متخصص تبلیغات دیجیتال شامل موارد زیر می شود.

تحلیل مخاطب

بررسی و تحلیل مخاطبان هدف و شناخت دقیق نیازها و علایق آن ‌ها.

انتخاب کانال‌ های مناسب

تعیین کانال ‌های دیجیتال مناسب برای تبلیغات بر اساس مخاطبان هدف و نوع محصول یا خدمات ارائه شده.

طراحی تبلیغات

ایجاد محتوا و تصاویر تبلیغاتی جذاب و جلب کننده برای جذب توجه مخاطبان.

مدیریت کمپین ‌ها

برنامه ‌ریزی، پیاده ‌سازی و مدیریت کمپین ‌های تبلیغاتی به صورت دوره‌ ای و مداوم.

بهینه ‌سازی تبلیغات

ارزیابی و بهبود روند تبلیغاتی بر اساس نتایج و بازخوردها.

کنترل بودجه

مدیریت و کنترل بودجه ‌های تبلیغاتی برای بهره ‌وری بیشتر.

استفاده از ابزارهای تحلیلی

استفاده از ابزارها و پلتفرم‌ های تحلیلی برای مشاهده نتایج و شناخت بهتر عملکرد تبلیغات.

ایجاد گزارشات

تهیه گزارشات دوره ‌ای و ماهیانه از عملکرد کمپین ‌ها و ارائه گزارش ‌های کارآمد به مدیران و کارفرمایان.

رصد رقبا

پیگیری تبلیغات رقبا و ارزیابی روش ‌های رقابتی.

پیگیری روند بازگشت سرمایه

ارزیابی بازگشت سرمایه تبلیغاتی و تعیین میزان سودآوری کمپین‌ ها.

یک متخصص تبلیغات دیجیتال باید با تغییرات پویا در فضای مجازی آشنا بوده و توانایی تطبیق با تغییرات الگوریتم ‌های موتورهای جستجو و شبکه‌ های اجتماعی را داشته باشد. همچنین، مهارت ‌های ارتباطی برای همکاری با تیم ‌های مختلف نیز بسیار مهم است.

بهترین مشاوره برندینگ

مشاور کسب و کار یا مشاور برندینگ شخصی است که با تحلیل ها و تکیه بر اسناد و آمارها انواع راه حل های بازاریابی را به شرکت ها و کسب و کارها ارائه می دهد. هدف یک مشاور کسب و کار، افزایش میزان سود و فروش محصولات است. برای اینکه یک مشاور برندینگ فعالیت خود را به درستی انجام دهد، نیاز دارد تا برند فعلی را به دقت بررسی و تحلیل کند، همچنین رقبا را آنالیز نماید.

در دنیای امروزی با استفاده از مشاور کسب و کار، شرکت های کوچک به راحتی می توانند شناخته شوند و فعالیت های خود را ارتقا دهند. اگر به کسب و کار خود اهمیت می دهید.

قیمت مشاوره برندینگ

به طور کلی، قیمت برندینگ بسته به عوامل مختلف، متفاوت خواهد بود. این موارد می‌تواند شامل مواردی مانند اندازه و دامنه‌ی کسب‌وکار و همچنین نیازهای منحصر به فردی باشد که با آن مواجه است. گفتن این که برندسازی دقیقاً چقدر هزینه دارد، دشوار است، زیرا قیمت می‌تواند از کسب‌وکار به کسب‌وکار متفاوت باشد. همه چیز به محدوده‌ی پروژه شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید یک برند تجاری کامل با طراحی لوگو، توسعه وب‌سایت و خدمات کپی رایتینگ داشته باشید، این کار گران‌تر از طراحی لوگو است. علاوه بر این، قیمت خدمات برندینگ می‌تواند به آژانسی که برای کار با آن انتخاب می‌کنید بستگی داشته باشد. برخی از آژانس‌های برندینگ گران‌تر از سایرین هستند. برای اینکه ایده بهتری در مورد هزینه پروژه برندینگ خود داشته باشید، مهم است که تحقیق خود را انجام دهید. بررسی‌ها را بخوانید و نرخ‌های شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید. این به شما کمک می‌کند آژانس مناسب با بودجه‌ی خود یا مشاور برندسازی که به‌صورت مستقل فعالیت می‌کند، را پیدا کنید.

 

رزومه ی آی دیزاین

آقای بختیاری بیش از 15 سال است که فعالیت خود را در حوزه مارکتینگ و طراحی لوگو و گرافیک آغاز کرده اند. درحوزه‌ی مارکتینگ ابتدا با بازاریابی شروع کرده کار و تخصص اصلی آقای بختیاری در حوزه ی بازاریابی است . سپس وارد حوزه‌ی طراحی شده اند.

 • مشاور تخصصی برندینگ
 • مشاور کسب ‌وکار
 • مدرس و مشاور زبان بدن
 • طراح تخصصی لوگو
 • مشاور تبلیغاتی

همچنین آقای بختیاری تا به امروز مشاور بیش از 4 برند ایرانی و خارجی بوده اند، از جمله چرم یلسان مشهد که از ابتدا پایه گذاری آن آقای بختیاری بوده اند.از دیگر نمونه ها می توان به گروه تولیدی صنعتی لنت کاوه اشاره کرد، که آقای بختیاری مشاور و طراح ارشد آنها بوده اند. از نمونه های خارجی می توان به شرکت رد رز(Red Rose)عمان و برند مستر اشاره کرد. این شرکت چندین ساب برند دیگر مانند مستر میدباخ و مسترشیشه و مستر کلینر و شامل آن می شوند.

همچنین آقای بختیاری مشاور برند شرکت میران کالکشن نیز بوده اند.

 • چرم یلسان مشهد
 • تولیدی صنعتی لنت کاوه
 • رد رز(Red Rose)عمان
 • برند مستر:
  1. مستر میدباخ
  2. مسترشیشه
  3. مستر کلینر
 • میران کالکشن

 

 

 


سوالات متداول

ساخت نام و نشان تجاری و طراحی لوگو و آرم-مهیا نمودن زیرساخت ها-مهیا نمودن مزیت های خاص-تبلیغات و جذب مشتری-بررسی و تحلیل رفتار مشتریان-توجه به نظرات و بازخوردها-ایده پردازی، نوآوری و ارزش آفرینی
نام تجاری منحصر بفردانتخاب کنید-مزیت رقابتی منحصر بفر ارائه دهید- مخاطب را شناسایی و مارکتینگ درست انجام دهید.
مشاور برند مشاوره و راهنمایی های تخصصی را برای کمک به بهبود تصویر و عملکرد برند خود ارائه می دهد. مشاوران برند به شما کمک می‌کنند تا استراتژی‌های برندسازی مؤثر را توسعه دهید، فرصت‌های رشد برند را شناسایی کنید، و به شما در غلبه بر چالش‌هایی که برند را عقب نگه داشته‌اند، غلبه کنید.
مشاوران برند تجزیه و تحلیل، راه حل ها و تخصص بازاریابی کلی را برای شرکت ها برای فروش محصولات خود ارائه می دهند. آنها این کار را با تجزیه و تحلیل برند انجام می دهند و نحوه انجام آن را می بینند.
مشاوران برند به مردم کمک می کنند تا از عملکرد یک برند قدردانی کنند و آن را از دید جدیدی ببینند. آنها تخصص و تجربه خود را در کار با مشتری برای توسعه، مدیریت و ارزیابی یک برند موفق به اشتراک می گذارند. کار از رابط استراتژیک بین مدیریت شرکت و بازاریابی شروع می شود.
دارنده مدرک در بازاریابی، ارتباطات، کسب و کار، برندسازی یا یک زمینه مرتبط. تجربه برخورد با مشتریان. تجربه کاری به عنوان استراتژیست برند. مهارت های پژوهشی قوی تحلیل و ذهنیت حل مسئله. مهارت های ارائه عالی. متفکر استراتژیک.
نمونه ها می‌توانند شامل موارد زیر باشد: دوست دارید به دیگران کمک کنید خدمات یا محصولاتی را کشف کنند که می‌تواند به آنها کمک کند. شما دوست دارید در نقش های اجتماعی با فرصت های زیادی برای تعامل و توسعه روابط با مشتریان باشید. شما احساس موفقیت می کنید که به افزایش آگاهی از برند برای شرکت هایی که شما را هیجان زده می کنند کمک می کند.
اهداف و KPI را تعیین کنید. چیزی که باید در هنگام راه اندازی یک کمپین در نظر گرفت اهداف دقیق آن است. ... بینش و مخاطب را تحقیق کنید. ... استراتژی برای اقدام ... بودجه ای اختصاص دهید و رسانه خود را انتخاب کنید. ... محتوای خود را ایجاد کنید. ... کمپین را اجرا کنید. ... موفقیت را ارزیابی کنید. ... به آینده فکر کنید.
در حالت ایده آل، تبلیغات باید توجه مشتری بالقوه را به خود جلب کند و آنها را به استفاده از محصول شما ترغیب کند. صرف نظر از روش، تبلیغات شما باید واضح باشد و به طور مداوم بیانیه موقعیت یابی منحصر به فرد کسب و کار شما را منعکس کند.
کمپین مجموعه‌ای از مجموعه‌های تبلیغاتی و تبلیغاتی است که هدف آنها دستیابی به یک هدف واحد است، مانند ایجاد سرنخ یا افزایش تعداد نصب‌های برنامه. کمپین ها شامل یک یا چند مجموعه تبلیغاتی هستند. مجموعه های تبلیغاتی شامل یک یا چند تبلیغ هستند. در سطح کمپین، شما یک هدف تبلیغاتی را برای تعریف اهداف خود انتخاب می کنید.
ممکن است دوست داشته باشید
پست های مرتبط
نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید
نظر خود را به اشتراک بگذارید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
نظر شما *