طراحی لوگو با کاراکتر چیست؟

  • تاریخ انتشار

    27 دی ، 1400

  • دسته بندی طراحی لوگو

آیا تابه‌حال در مورد طراحی لوگو حرفه ‌ای با کاراکتر چیزی شنیده‌اید؟ نتیجه این نوع از طراحی یک لوگوی کاراکتری (Mascot) خواهد بود. شما نیز حتماً لوگوهایی را دیده‌اید که از یک کاراکتر کارتونی در طراحی خود استفاده کرده‌اند. هدف از این نوع طراحی برقراری ارتباط تصویری با مخاطب است. کاراکتر موردنظر می‌تواند متعلق به صاحب کسب کار باشد یا یک شخصیت کارتونی یا هر کاراکتر دیگری.

در مواردی که مخاطب کاراکتر صاحب یک کسب‌وکار را در لوگو مشاهده می‌کند این احساس را خواهد داشت که مستقیماً با او در ارتباط است. به‌طورکلی برقراری ارتباط با مخاطب از طریق یک کاراکتر جذابیت زیادی را به دنبال دارد. بگذارید مثالی بزنیم.

 حتماً تابه‌حال مقابل برخی از رستوران‌ها و پاساژها شخصیت‌های کارتونی را دیده‌اید که با حرکات جذاب سعی در جلب‌توجه مشتری دارند. این موضوع بر اهمیت کاراکتر برای ماندگاری برند در ذهن مخاطب دلالت دارد. از مشهورترین لوگوهای کاراکتری Pringles، KFC  و Planter’s Mr. Peanut هستند. در ادامه بیشتر در مورد لوگوی کاراکتری توضیح خواهیم داد.

نمونه طراحی لوگو کاراکتری

لوگوی کاراکتری چیست؟

لوگوهای مسکات یا کاراکتری آرم‌هایی هستند که یک شخصیت مصور را شامل می‌شوند. لوگوی کاراکتری که اغلب رنگارنگ، سرگرم‌کننده و گاهی کارتونی است به‌ نوعی سخنگوی برند شماست. با انتخاب لوگوی کاراکتری برند خود را به‌خوبی شخصی‌سازی می‌کنید و پیام کسب‌وکار خود را به‌خوبی با یک چهره و شخصیت به مخاطب منتقل می‌کنید.

اگر دقت داشته باشید تعداد برندهایی که از این نوع لوگو در کسب‌وکار خود استفاده کرده باشند کم است؛ ولی باید پذیرفت لوگوی کاراکتری به دلیل تأثیر که در جذب مخاطب به تعامل دارد بی‌نظیر است و تجربه نشان داده چه در دنیای واقعی و چه در شبکه‌های مجازی بازخورد خوبی دارد.

نکته مهم در رابطه با طراحی لوگو حرفه ‌ای با کاراکتر حفظ جزئیات تصویر پس از چاپ است. در برخی موارد جزئیات کاراکتر پس از چاپ به‌خوبی نمایش داده نمی‌شود و تصویر دلخواهی که مدنظر دارید را به دست نمی‌آورید. برای اطمینان خاطر بابت طراحی لوگوی کاراکتری خود و حذف مشکلات مرتبط با چاپ لوگو بهتر است به یک طراح حرفه‌ای مراجعه کنید. طراحان استودیو آی دیزاین تمام توان و تخصص خود را به کار می‌گیرند تا بهترین نتیجه را به شما ارائه دهند.

ممکن است دوست داشته باشید
پست های مرتبط
1 نظر درمورد این مقاله ثبت شده است
  • مینا اکبرزاده

    09 آبان 1401

    برای معرفی یک کسب و کار مثل کار تولید قطعات مکانیکی چه برندی پیشنهاد میشود؟

نظر خود را به اشتراک بگذارید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
نظر شما *