استراتژی تولید محتوا | Content Strategy

 • تاریخ انتشار

  13 بهمن ، 1400

 • دسته بندی برندینگ

استراتژی تولید محتوا چیست؟ اگر شما نیز نام این مقوله را شنیده اید و اطلاعات دقیق و درستی در این زمینه ندارید، بهترین کار آن است که استراتژی های تولید محتوا را بررسی کرده و با توجه به موارد مطرح شده بهترین مورد را انتخاب کنید. استراتژی های تولید محتوا می توانند در بخش های متفاوتی وجود داشته باشند و هر کدام از آن ها نیز یک سری از ویژگی ها را دارند که لازم است بررسی کنید. آی دیزاین متخصص برندینگ و همینطور مشاوره تبلیغاتی و مشاوره برندینگ است. با ما تماس بگیرید.

 

استراتژی تولید محتوا

 

استراتژی تولید محتوا چیست؟

استراتژی تولید محتوا یک برنامه جامع است که برای ایجاد و انتشار محتوا به کار گرفته می ‌شود. این استراتژی ها معمولا براساس هدف ‌ها، نیازها و مخاطبان شما تعیین می‌شوند.

تدوین استراتژی محتوا

برای داشتن یک استراتژی محتوای خوب و مناسب باید به سراغ تدوین کردن آن بروید. این موضوع سبب می شود تا استراتژی که قرار است مورد استفاده قرار دهید، به بهترین شکل ممکن نتیجه دهد. در ادامه مراحل لازم برای تدوین کردن استراتژی محتوا را بیان کرده ایم.

تحلیل و تعیین هدف

مهم ترین قدم در استراتژی تولید محتوا، تحلیل هدف و هدف‌گذاری صحیح است. باید مشخص کنید که محتوای شما با چه هدفی ایجاد می ‌شود؟ آیا هدفتان افزایش آگاهی مخاطبان، جذب مشتریان جدید، افزایش ترافیک وبسایت یا ایجاد نمایه موثر برای شرکت شما است؟ زمانی که هدف درستی را بتوانید انتخاب کنید، مراحل بعدی را نیز به شکل بهتری می توانید طی کنید.

تعیین مخاطبان هدف

شناخت مخاطبان هدف برای تولید محتوا بسیار مهم است. باید بفهمید که مخاطبان شما چه کسانی هستند، چه نیازها و علایقی دارند و چگونه بهترین محتوا را به آن‌ ها می توانید ارائه دهید. هر گروه از مخاطبان هدف می توانند یک سری از ویژگی ها را داشته باشند که باید مطابق با این ویژگی ها، تولید محتوا را انجام دهید.

نوع محتوا

تعیین نوع محتوا نیز از جمله مهم‌ ترین مراحل استراتژی تولید محتوا است. محتوا می ‌تواند شامل مقالات، ویدئوها، عکس ‌ها، پست‌ های اجتماعی و... باشد. باید نوع محتوایی که بیشترین تأثیر را در مخاطبان هدف دارد، انتخاب کنید. زمانی که بتوانید نوع محتوا را به شکل دقیق و اصولی تعیین کنید،

برنامه‌ ریزی تولید

برنامه ‌ریزی دقیق و زمان‌ بندی تولید محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است. مشخص کنید چه زمانی و چه تعداد محتوا را ایجاد می ‌کنید و کی به مخاطبان خود ارائه می ‌دهید.

ایجاد و انتشار

بر اساس برنامه‌ریزی، محتوا را ایجاد کنید و آماده انتشار نمایید. در این مرحله باید محتواها را به‌صورت متنی، تصویری یا چند رسانه ‌ای ارائه دهید.

انتشار و ارتقا

محتوا را در کانال ‌های مناسب به مخاطبان ارائه کنید. همچنین، با بررسی بازخوردها و عملکرد محتوا، آن را بهبود دهید و به روز رسانی کنید.

اندازه‌ گیری و ارزیابی

نتایج محتواها را اندازه ‌گیری کنید و از موفقیت‌ ها و یادگیری ‌ها استفاده کنید تا استراتژی تولید محتوا را بهبود بخشید.

به طور کلی، استراتژی تولید محتوا با تمرکز بر هدف‌ گذاری، شناخت مخاطبان، برنامه ‌ریزی و انتشار محتوا به شما کمک می‌ کند تا محتواهای موثرتری ایجاد کنید که تأثیر بیشتری روی مخاطبانتان دارد.

 

استراتژی تولید محتوا

 

استراتژی محتوا برای اینستاگرام

استراتژی های محتوا برای اینستاگرام می تواند از جمله موارد مهمی باشد که حتما باید به آن رسیدگی کنید. معمولا استراتژی هایی که برای پلت فرم اینستاگرام استفاده می شود، با استراتژی های مربوط به سایت متفاوت هستند. برای آن که بتوانید در حوزه اینستاگرام از استراتژی های مناسبی استفاده کنید، بهتر است به موارد و نکاتی که بیان می شوند، به دقت توجه داشته باشید.

 • استفاده از عکس و فیلم های معتبر و مناسب
 • استفاده از کپشن های درست و اصولی
 • هشتک گذاری
 • توجه به ساعت های پست گذاری
 • توجه به استوری ها
 • توجه به تولید کردن محتوای اصولی و خلاقانه

 

خدمات استراتژی تولید محتوا

تحقیق کردن و بینش خود: با بهره‌گیری از تحقیقات و بینش‌های ارزشمند برای هدایت تصمیم گیری خود یک استراتژی محتوای هوشمندتر بسازید.

ایجاد نقشه راه محتوا: با ایجاد نقشه راه محتوایی که در چندین فصل متفاوت برنامه ریزی شده است، می‌توانید فعال باشید و با عوامل مختلف حیاتی کسب و کار هماهنگ شوید.

روشهای خلاقانه: محتوای باکیفیتی تولید کنید تا از طریق روش‌های خلاقانه‌ای بتوانید مخاطبان خود را آموزش دهید و درگیر محتوای خود کنید.

شخصیتها: مشتریان هدف خود را با کاراکترهای تقسیم‌ بندی شده شناسایی کنید که تعیین می‌کند این مشتریان چه کسانی هستند و چگونه می‌توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

نقشه راهنمایی مشتری: با ایجاد نقشه راهنمایی مشتری می‌توانید افراد را در مسیر خرید و ارتقای استراتژی برند خود سوق دهید که نشان می‌دهد حرف‌ها و فعالیت‌های شما در این زمینه درست هستند.

برنامه ریزی کانال: با برنامه‌ ریزی کانال سفارشی می‌توانید راه‌هایی را افزایش دهید تا به شما کمک کند دسترسی خود را به مشتریان به حداکثر برسانید و با افراد مناسب ارتباط بیشتری برقرار کنید.

رویکرد اندازهگیری: ROI را با یک رویکرد اندازه‎گیری می‌توانید به دست آورید که به شما این امکان را می‌دهد موفقیت خود را ارزیابی نمایید، استراتژی برند خود را اصلاح کنید و به نتایج دلخواه برای خود برسید.

برنامهریزی کمپین: شما می‌توانید ROI خود را بهبود ببخشید و با برنامه‎ریزی کمپین خلاقانه متناسب با محتوا و اهداف استراتژی برند شما تأثیر زیادی به وجود آورید.

استراتژی کلمات کلیدی: شما با استفاده از استراتژی کلمات کلیدی که ‌می‌تواند سئوی شما را بهبود بخشد و دیدگاه درستی به محتوای شما بدهد، دیده شدن نام تجاری خود و استراتژی برند را افزایش دهید.

 

تفاوت استراتژی برند و استراتژی تولید محتوا

شما می‌توانید با یک استراتژی برند به اهداف بازاریابی خود دست یابید. این امر به شما کمک می‌کند بهترین موضوع‌های کسب و کار خود را پیدا کنید، به افراد مناسبی دسترسی پیدا کنید، موفقیت خود را محک بزنید و بتوانید تمام این کارهای گفته شده را تا حد ممکن کارآمد انجام دهید.

اگر می‌خواهید محتوای ثابت و باکیفیتی برای استراتژی برند خود ایجاد کنید که  بتواند مشتریان را در مسیر خرید آن سوق دهد به برنامه‌ای مناسب برای ایجاد آن نیاز دارید.

خدمات استراتژی برند ما به گونه‌ای طراحی شده‌ است که به شما کمک خواهد کرد موضوعات تاثیرگذارتری را انتخاب کنید و در عین حال بتوانید منابع خود را به حداکثر برسانید. ما می‌توانیم با استفاده از یک رویکرد مبتنی بر داده، اهداف، مخاطبان، پیامها، کانالها و زیرساخت شما را بررسی یا ارزیابی کنیم. سپس یک استراتژی قابل اندازه‌گیری و مناسب را انتخاب می‌کنیم تا به شما کمک کند محتوایی ایجاد کنید که واقعاً با مشتریان شما بتواند ارتباط برقرار کند، بفهمید چه چیزی در این راه مؤثر خواهد بود و چه چیزی فایده‌ای ندارد، و اطمینان حاصل کنید که شما بهترین ROI ممکن را دریافت می کنید.

 

 کلام پایانی

استراتژی محتوا برای اینستاگرام، وب سایت، یوتیوب و... می توانند اهمیت زیادی داشته باشند. به همین دلیل نیز باید در خصوص هر کدام از آن ها اطلاعات کاملی داشته باشید تا از بابت این مسئله مطمئن شوید. در صورتی که موارد مربوط به استراتژی ها را به دقت و به درستی اجرا کنید، می توانید نتایج فوق العاده ای را از این موضوع بگیرید که در نهایت منجر به افزایش درآمد شما خواهد شد.

 

 

 

ممکن است دوست داشته باشید
پست های مرتبط
2 نظر درمورد این مقاله ثبت شده است
 • مینا اکبرزاده

  02 آبان 1401

  آیا می توان از نام برند به عنوان کلمه کلیدی در متن مقاله استفاده نمود؟

 • مینا اکبرزاده

  02 آبان 1401

  نام برند تا چه حد در موفقیت کسب و کار تاثیر گذار است؟

نظر خود را به اشتراک بگذارید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
نظر شما *