امبلم (emblme) یا لوگو تمثیلی چیست؟

 

مقدمه امبلم یا لوگو تمثیلی

امبلم جزئی از لوگوهای ترکیبی است که در کسب‌وکارها و برندهای خاص طرف‌داران زیادی دارد. امبلم یا لوگو تمثیلی به‌ عنوان نماد برند تاثیر به‌سزایی در معرفی برندهای خاص و به یاد ماندن آن‌ها در اذهان عمومی دارد. به ‌عنوان مثال لوگو باشگاه لیورپول، استارباکس و هارلی دیویدسون را در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید که باعث می‌شود مردم در سراسر دنیا با دیدن این تصاویر برند مربوطه را به یاد ‌آورند.

نمونه های لوگو تمثیلی

 

امبلم یا لوگو تمثیلی برای چه کسب‌وکارهایی مناسب است ؟

امبلم یا لوگوی تمثیلی ترکیبی از متن، تصویر و آیکون متناسب با کسب‌وکار است که سعی در شناساندن برند به مخاطب دارد. این لوگوها معمولاً برای تاثیرگذاری بیشتر در بعضی کسب‌وکارهای خاص دارای ظاهر قدیمی هستند.

لوگو امبلم معمولاً برای باشگاه‌ها، ارگان‌های دولتی و مدارس استفاده می‌شود. اما استفاده از لوگو امبلم علی‌رغم تاثیر خوبی که بر مخاطب دارد می‌تواند سختی‌ها و مشکلاتی را در پی داشته باشد. به‌ همین دلیل مناسب تمام کسب‌وکارها نیست و تنها برندهای خاصی می‌توانند از آن استفاده کنند. در طراحی لوگو امبلم معمولاً از جزئیات زیاد و تصاویر پیچیده‌ای استفاده می‌شود به‌ همین دلیل دوختن لوگو بر روی لباس و کلاه با تمام جزئیات مشکل است و چاپ لوگو بر روی کارت ‌ویزیت باعث می‌شود که جزئیات آن به‌خوبی دیده نشود.

سخن پایانی

با توجه به این‌که استفاده از امبلم یا لوگو تمثیلی بیشتر مناسب آژانس‌های عمومی، مدارس و صنایع غذایی است و برای تمام کسب‌وکارها توصیه نمی‌شود؛ بهتر است قبل‌از طراحی از مشاوره افراد متخصص استفاده کنید. برای این کار می‌توانید با طراحان استودیو آی‌دیزاین صحبت کرده و با شرح کسب‌وکار خود و مدل پیشنهادی از آن‌ها مشاوره بگیرید و بهترین لوگو را برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید.

 

 

نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید
نظر خود را به اشتراک بگذارید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
نظر شما *