Scroll

وقتی کلمه آیفون یا اپل را میشنوید اولین تصویری که از این کمپانی به یاد می آورید چیست؟ مطمعناً تصویر سیب گاز گرفته را به خاطر می آورید . یا وقتی پرنده آبی رنگ را دربین نرم افزار ها میبینید چه چیزی به یاد می آورید؟ به احتمال زیاد اپلیکیشن توییتر از ذهنتان می گذرد.به این لوگو ها چه میگویند ؟ لوگوی تصویری چیست ؟ در انتخاب لوگوی تصویری باید به چه چیزهایی توجه کنیم ؟ در ادامه میخواهیم در مورد لوگوی تصویری به این سوالات پاسخ دهیم .

لوگو تصویری (Pictorial)

لوگوی تصویری یا نمادین ، به لوگویی گفته میشود که از یک نماد ، آیکون یا تصویر برای طراحی آن استفاده می شود. لوگوی تصویری در واقع یکی از رایج ترین نوع طراحی لوگو بشمار می آید. در سبک طراحی تصویری ، معمولا نماد برند را به محصولات و خدمات ربط میدهد . یعنی نمادی انتخاب میکنند که با حیطه کاری شرکت تناسب داشته باشد . به عنوان شرکت تارگت (target) را در نظر بگیرید.این کمپانی با توجه به اسم خود از نماد سیبل به شکل ساده استفاده کرده است.

pictoral logo sample target

نمونه لوگوتصویری ( Pictoral)، شرکت تارگت

 

از دیگر کمپانی ها میتوان به اپل (Apple) ، ان بی سی (NBC) و توئیتر (Twitter) اشاره کرد.

pictoral logo sample

نمونه لوگوتصویری ( Pictoral)

این سوال مطرح میشود که چرا لوگوی تصویری را انتخاب کنیم ؟ کمی به عقب برمیگردیم . چند صد سال پیش که هیچ خط و نوشتاری وجود نداشت ، مردم با اشکال بصری با یکدیگر ارتباط برقرار میکردند . همچنین ذهن انسان تصاویر را بهتر از کلمات بخاطر میسپارد .

پس به این نتیجه میرسیم که لوگوی تصویری و نمادین بهتر از کلمات در خاطر میماند و انتخاب مناسبی برای لوگوی شرکت شماست.

 

در لوگوی تصویری چیزی که بسیار حائز اهمیت است ، تعریف هویت شرکت در طراحی لوگو می باشد . یعنی لوگو باید طوری طراحی شود که زمینه فعالیت شرکت در آن به چشم بیاید و مخاطب با دیدن لوگوی شما ، فعالیت ها و خدمات و محصولات شما را تشخیص دهد.لوگو باید طوری طراحی شود که وقتی مخاطب برای اولین بار لوگوی شما را می بیند ، بتواند ارتباط بصری با برند شما برقرار کند و حس کنجکاوی و پیگیری محصولات و خدمات شما را در خود احساس کند . این کاری است که طراحان استودیو آی دیزاین انجام میدهد .

طراحی لوگوی تصویری نیازمند تجربه و مهارت بالاست . زیرا این نماد تا ابد روی شرکت شما باقی خواهد ماند و یک اشتباه کوچک در آن میتواند برای شرکت شما جبران ناپذیر باشد . پس اگر نگران آینده شرکت خود هستید و میخواهید مطمعن تر عمل کنید و به اعتبار شرکت خود اهمیت میدهید ، طراحی لوگو و هویت بصری شرکتتون رو به طراحان مجرب و  ماهر استودیو آی دیزاین بسپارید.

نمونه لوگو های تصویری طراحی شده در استودیو آی دیزاین :

pictoral logo design by idesign

نمونه لوگوتصویری ( Pictoral)، طراحی شده توسط آی دیزاین

 

برای مشاهده همه نمونه کار های استودیو خلاقیت آی دیزاین ، اینجا کلیک کنید