Scroll

تا بحال مقابل رستوران ها و پاساژ ها ، افرادی را دیده اید که لباس یک شخصیت کارتونی را پوشیده اند و یک سری حرکات مجذوب کننده انجام میدهند ؟ هدف آن ها برقراری ارتباط و جذب کودکان ، نوجوانان و جوانان است . با استفاده از آن شخصیت کارتونی ، ارتباط تصویری با شما برقرار میکنند تا شما به کسب و کار آن ها سر بزنید . در واقع هدف شان ایجاد اشتیاق بین مخاطب و کسب و کارشان است . بعضی از افراد ، کاراکتر کارتونی خود را به لوگوی کسب و کارشان تبدیل میکنند . به این سبک طراحی لوگو چه میگویند و مناسب چه کسب و کارهاییست ؟ در زیر به این سوالات پاسخ میدهیم .

لوگو کاراکتری یا Mascot

لوگو مسکات یا کاراکتری ، لوگوهایی هستند که شامل یک شخصیت نقاشی شده هستند . معمولا حالت کارتونی دارند و حالت شاد به خود گرفته اند و رنگ و تصویر جذابی دارند .  سبک لوگو Mascot بهترین گزینه برای ایجاد یک شخصیت است که گویای کسب و کار و محصول شماست .

معروف ترین لوگو های مسکات ، لوگوی KFC  ، Pringles  و  Planter’s Mr. Peanutمیباشند .

idesign - mascot sample

نمونه لوگو کاراکتری ( mascot)

 

لوگو کاراکتری طرفدار زیادی ندارد و کسب و کارهای کمی از این سبک استفاده میکنند ولی باید در نظر گرفت که  این نوع لوگو ، کاربران را به تعامل تشویق میکند و در شبکه های اجتماعی و حتی دنیای واقعی باعث بازاریابی خوبی می شود .

لوگوی Mascot  بسیار جذاب است ولی ممکن است هنگام چاپ مشکل ایجاد کند . بعضی از لوگو ها جزئیات زیادی دارند و هنگام چاپ روی اقلام تبلیغاتی ، جزئیات دقیق چاپ نمیشود و تصویر خوبی دیده نمیشود . اگر میخواهید کاراکتر و شخصیت خاص برندتون رو داشته باشید و در طراحی آن نگران مسائلی مثل چاپ رو اقلام و ... نباشید ، میتوانید به طراحان استودیو آی دیزاین اعتماد کنید .

نمونه لوگو کاراکتری طراحی شده در استودیو آی دیزاین :

 

mascot logo sample design by IDesign

 

 

نمونه لوگوکاراکتری ( mascot)

 

برای مشاهده همه نمونه کار های استودیو خلاقیت آی دیزاین ، اینجا کلیک کنید