Scroll

آیا تا بحال به لوگوی برند آدیداس توجه کرده اید ؟ لوگوی شرکت آدیداس معنی و مفهوم خاصی دارد که در طراحی آن از یک تصویر شناخته شده مثل سیب اپل یا پرنده توییتر استفاده نشده است . به این سبک از طراحی لوگو ، سبک انتزاعی گفته میشود که توضیحات کامل آن را در زیر آورده ایم. میخواهیم در این مقاله ، به سوالات لوگوی انتزاعی چیست ، چه ویژگی هایی دارد و مناسب چه کسانیست ، پاسخ دهیم .

لوگوی انتزاعی یا Abstract

لوگو انتزاعی همانند لوگو تصویری است . با این تفاوت که در سبک طراحی انتزاعی بجای استفاده از تصاویر شناخته شده ، از تکنیک های هندسی انتزاعی که به نوعی نشانگر حیطه کاری برند شماست ، استفاده می شود.

لوگوی شرکت آدیداس را در نظر بگیرید . همانطور که بالاتر گفتیم لوگوی آدیداس معنی و مفهوم خاصی دارد. لوگوی سه خط آدیداس که شبیه کوه است ، به معنی این است که تو میتوانی بر تمام اهداف و چالش هایت چیره شوی و به نوک قله موفقیت برسی . از طرفی ، این سه خط موازی به معنی اعتدال و توازن ورزشکار نیز می باشد .

abstract logo sample adidas

 

از دیگر لوگوهای معروف انتزاعی میتوان به لوگوی اسپاتیفای (Spotify) ،  پپسی (Pepsi) و نایک (Nike) اشاره کرد.

abstract logo sample

نمونه لوگوانتزاعی (  abstract )

یکی از مزایای لوگو انتزاعی ، این است که دست و بال شما باز است و نیاز نیست لزوما از یک تصویر ( که معمولا مضمون یک فرهنگ خاص است ) استفاده کنید . میتوانید با استفاده از نماد های مختلف و اشکال هندسی متنوع و رنگ و فرم های بسیار ، موضوع کسب و کار برندتان را به تصویر بکشید . به عنوان مثال میتوانید در مورد لوگوی المپیک و مفهوم حلقه های لوگو تحقیق کنید .

پس ، پوشش کامل موضوع حیطه کاری کسب و کار شما در طراحی لوگو به بهترین شکل ممکن ، چیزی است که در طراحی لوگو انتزاعی بسیار مهم است .  رنگ ، شکل کلی لوگو ، تناسب ها ، تیزی یا نرمی لوگو و در نهایت ارتباط بصری آن مخاطب  ، در طراحی لوگو انتزاعی یا Abstract دخیل میباشد . بدین منظور شما باید دیزاینری را انتخاب کنید که تمامی مسائل بیان شده را رعایت کند و آینده کسب و کار شما را تضمین کند . در واقع ، لوگویی طراحی کند که مناسب کسب و کار شما و از همه مهم تر در شان مخاطب شماست . اگر همه این هارا یک جا میخواهید ، طراحی لوگو و هویت بصری برندتون رو به تیم طراحی استودیو آی دیزاین بسپارید .

نمونه لوگو انتزاعی طراحی شده در استودیو آی دیزاین :

abstract logo sample design by idesign

نمونه لوگوانتزاعی (  abstract )، طراحی شده توسط آی دیزاین

 

برای نشاهده همه نمونه کار های استودیو خلاقیت آی دیزاین ، اینجا کلیک کنید