Scroll

یکی از  7 سبک طراحی لوگو ، سبک مونوگرام یا حروف اختصاری است که شرکت ها و برند های معروف زیادی از این سبک برای طراحی لوگوی خود استفاده کرده اند.لوگوی مونوگرام چیست ؟ و چه مزیت ها و خصوصیاتی دارند ؟ و مناسب چه کسانی است ؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ میدهیم .

حروف اختصاری (Lettermark) یا مونوگرام (Monogram)

اگر کسب و کاری دارید که نام تجاری طولانی دارند ، این سبک از لوگو یعنی حروف اختصاری یا همان مونوگرام ، مناسب شما است. لوگو مونوگرام ، از اختصار نام بیزینس شما تشکیل میشود و معمولا از حروف اول نام شرکت استفاده میشود. بهره گیری از حروف ابتدایی برند ، باعث کاهش درهم ریختگی بینایی و مختصر نگه داشتن مارک تجاری می شود.

برای مثال "سازمان ملی هوانوردی و فضایی امریکا" (National Aeronautics and Space Administration) از کلمه NASA برای لوگوی خود استفاده میکند . چون هم خواندن آن و هم نوشتن و بخاطر سپردن آن توسط مخاطب بسیار آسان تر از حفظ کردن کل اسم سازمان است.

از دیگر لوگوهای معروف سبک مونوگرام میتوان به HP (Hewlett-Packard) ، CNN (Cable News Network) و LV (Louis Vuitton) اشاره کرد .

نمونه لوگو مونوگرام (monogram)

 

در طراحی لوگو مونوگرام ، بدلیل استفاده از حروف الفبا ، انتخاب یک فونت مناسب و حرفه ای بسیار حائز اهمیت است که این کار به عهده طراح لوگو میباشد . بسته به ماهیت برند ، نوع قلم و عناصر بصری مورد استفاده در طراحی لوگو ، متفاوت خواهد بود .

همانطور که یک نام خاص و منحصربه فرد شما را از رقبایتان متمایز میکند ، یک لوگوی حرفه ای نیز به همان اندازه تاثیرگذار خواهد بود.یکی از مهم ترین تاثیراتی که یک لوگو برای بیزینس شما دارد این است که باعث میشود تا به راحتی مخاطبان توجه خود را به کسب و کار شما جلب کنند . پس در انتخاب طراح لوگو و هویت بصری بیزینس خود بیشتر دقت کنید .

اگر میخواهید یک هویت بصری منحصر به فرد و لوگوی حرفه ای داشته باشید ، ما استودیو خلاقیت آی دیزاین رو به شما پیشنهاد میکنیم . استودیو آی دیزاین ، با تیم مجرب و حرفه ای خود ، طراحی برند شما را به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد.

لوگوی های طراحی شده به سبک مونوگرام در استودیو آی دیزاین :

نمونه کار لوگو مونوگرام طراحی شده در آی دیزاین

 

برای مشاهده همه نمونه کار های استودیو خلاقیت آی دیزاین ، اینجا کلیک کنید